Atölye Modülü

İklim Farkındalığı & Girişimciliği Atölyesi

Projenin Amacı

Atölye’nin amacı, ülkenin yerli ve yenilikçi üretimine ve kalkınmasına doğrudan katkı sağlayacak ‘meslek lisesi öğrencilerinin’ yeşil üretim konusunu içinde olduğumuz iklim krizinden başlayarak doğru anlamalarını sağlamaktır. Bu sürecin sonunda atölyeye katılan meslek lisesi öğrencilerinin birer iklim girişimcisi olabilmeleri için farkındalık oluşturmaktır.

 

 

Neler Yapıyoruz & Yaptık?

Atölyenin pilotu, 2019 ilkbaharında Afyonkarahisar’da 3 Meslek Lisesi’nde, 9 hafta olarak 51 öğrencinin katılımıyla uygulandı. Haftada bir gün, iki saat Yerli Yeşil Yeni ekibinin gönüllüleri ile bir araya gelen meslek lisesi öğrencileri yeşil teknolojiler ile iklim değişikliğine karşı nasıl bir yaşam kurabileceğimize ilişkin hayaller kurdu, fikirler üretti.

 

 

Çıktıları Ne Olacak?

Atölyeye katılan öğrenciler ve uygulayan gönüllüler, tecrübelerini, düşüncelerini ve ürettikleri fikirleri bir araya getirdiler. Ortaya çok güzel bir kitap çıktı. Tasarımı sürüyor ve basılıp ücretsiz olarak dağıtılabilmesi için kaynak arayışımız devam ediyor.

 

 

Sürdürülebilirliği

Atölye Modülü, sürdürülebilirliği çok yüksek, Türkiye’de örneği olmayan bir çalışma. Afyonkarahisar’da geliştirmeye, İzmir Kalkınma Ajansı işbirliğiyle İzmir’de yaygınlaştırmaya devam edeceğiz. Diğer illerde yaygınlaştırılması için farklı kurum ve firmalarla görüşmeye devam ediyoruz. İşbirliği davetlerinize açığız.

Yerli Yeşil Yeni

Bir gelecek hayaliyle

İletişim

Merkez Ofis

Dumlupınar Mah. Süleyman Gönçer Cad. ATSO İş Merkezi
No:8 K:5 D:13 Afyonkarahisar
 

AFYON

Şeyma Güleç
T: +90 551 6041684
E: seyma@yerliyesilyeni.org

 

ANKARA

Gizem Öğütçü
T: +90 532 4139176
E: gizem@yerliyesilyeni.org
 

İSTANBUL

Saba Yağcı
T: +90 535 6560740
E: saba@yerliyesilyeni.org