Üretim Modülü

Yerli Yeşil Yeni Üretime Adanmış Sıra Dışı Örnekler

Projenin Amacı

Projenin amacı, Türkiye’nin yerli yeşil ve yenilikçi üretim kapasite ve yeteneklerine ilişkin sıra dışı örneklerin bilinirliğini arttırmaktır. Cumhuriyet’in ilk yıllarından başlayarak devam eden yerli ve yenilikçi üretim çabaları, yerli yeşil ve yenilikçi üretim anlayışı ile güçleniyor. Biz ise yeni nesile geçmişte harika işler yaptık, bugün rakipsiz üretimler yapabiliyoruz ve gelecekte çok daha iyisini yapabiliriz demek ve dedirtmek için çalışıyoruz. Bu konuda toplumsal algının ve farkındalığın çok düşük olması bu konudaki temel motivasyonumuzu oluşturuyor.

 

Neler Yapıyoruz & Yaptık?

Yerli Yeşil Yeni üretime adanmış 21 isimle video-röportajlar yaparak geçmişteki başarılarımızı, bugünkü vizyonumuzu konuşarak tarihe not düşüyoruz.

 

Çıktıları Ne Olacak?

Bir kitap. Karekodlarla platformun sitesine yönlendiren, yerli, yeşil ve yenilikçi bir üretimin ne derece mümkün ve ne derece gerçekçi olduğunu ele alan, eğlenceli yazılardan oluşan bir kitap. Bir de web platformu. Hem röportajların hem diğer projelerin çıktılarının hem de kitap değerlendirme ve tanıtımlarının yer aldığı bir web platformu tasarlıyoruz.

 

Sürdürülebilirliği

Anlatacak çok hikâye var. Hem de hepsi çok ama çok umut verici. Üretim modülünün sürdürülebilirliği için diyebileceğimiz tek şey varsa o da “bu daha başlangıç…”

Yerli Yeşil Yeni

Bir gelecek hayaliyle

İletişim

Merkez Ofis

Dumlupınar Mah. Süleyman Gönçer Cad. ATSO İş Merkezi
No:8 K:5 D:13 Afyonkarahisar
 

AFYON

Şeyma Güleç
T: +90 551 6041684
E: seyma@yerliyesilyeni.org

 

ANKARA

Gizem Öğütçü
T: +90 532 4139176
E: gizem@yerliyesilyeni.org
 

İSTANBUL

Saba Yağcı
T: +90 535 6560740
E: saba@yerliyesilyeni.org